Bilimsel Yayınlarımız

Faaliyetlerini 2014’den bu yana YTÜ Teknopark bünyesinde sürdüren şirketimiz yaklaşık 35 yıllık çok parametreli finansal veriden ve 1000’in üzerinde fonksiyondan oluşan Türkiye’nin en büyük kaliteli veri tabanını, gelişmiş fonksiyonlarla bir araya getirerek ileri yazılım teknolojisiyle sermaye ve finans piyasalarında esnek, özelleştirilebilir, hızlı ve güvenilir analiz araçlarını profesyonellere, araştırmacılara, yatırımcılara sunmaktadır.

 • (1)

  Uygun Y., Erboy M.O., Aktaş M.S., Kalıpsız O., Aykurt İ., "Technical Analysis on Financial Time Series Data based on Map-Reduce Programming Model: A Case Study"
                            -International Congress on Big Data, Deep Learning, ANKARA, TÜRKIYE, 3-4 Aralık 2018, pp.1-5.
                            -https://ieeexplore.ieee.org/abstract/document/8625357

 • (2)

  Oğuz R.F., Aktaş M.S., Kalıpsız O., Aykurt İ., Yaka M.B., "On the Comparison of SQL and NoSQL Storage Platforms for Financial Time Series Data: A Case Study", 21. AKADEMİK BİLİŞİM KONFERANSI, AB 2019, 13 -15 Şubat 2019,  Ordu Üniversitesi.

 • (3)

  Oğuz R.F., Uygun Y., Aktaş M.S., Aykurt İ., “On the Use of Technical Analysis Indicators for Stock Market Price Movement Direction Prediction”, (Submitted) 27. Sinyal İşleme ve İletişim Uygulamaları (SİU) Kurultayı, SIU 2019, 24-26 Nisan 2019, Sivas.

Bu site SSL Güvenlik Sistemi ile korunmaktadır.