Kullanıcı Sözleşmesi

FİNNET KULLANICI SÖZLEŞMESİ

(İlan Tarihi: 01.02.2019)

MADDE 1 – GİRİŞ

İşbu kullanıcı sözleşmesi ("sözleşme") ve www.finnet.com.tr sitesinde (¨site¨) yer alan diğer kurallar, FİNNET tarafından sunulan hizmetlerin şart ve koşullarını düzenlemektedir. Sitede yer alan tüm politika ve kurallar işbu sözleşmenin ayrılmaz bir parçası olarak, işbu sözleşmenin ekini oluşturmaktadır. 

İşbu sözleşme, internet ortamında sözleşmeyi kabul eden KULLANICI ile, Yıldız Teknoloji Geliştirme Bölgesi, YTÜ Davutpaşa Kampüsü, D Blok, Ofis No.1B02 34220 Esenler, İstanbul adresinde yerleşik Finnet Elektronik Yayıncılık Data İletişim San. Tic. Ltd. Şti.  (FİNNET) arasında yapılmaktadır. Site ve bağlı sitelerde ( www.finnet.com.trwww.finnet2000.com, www.stockeys.com, www.queenstocks.com, www.fonbul.com, www.fonbulyatirim.com, www.fonbulemeklilik.com, www.haberexpert.com, www.hisseexpert.com, www.fonexpert.com, www.analizexpert.com ) yer alan hizmetleri kullanmakla, KULLANICI işbu sözleşmenin hüküm ve şartlarını kabul etmektedir. Bu koşulların kabul edilmemesi halinde Site'yi kullanmaktan Kullanıcı, işbu kullanım koşullarını kabul etmekle, Site'de yer alan ve/veya yer alacak içerikleri, uygulamaları vazgeçiniz. ve Kullanıcıya yönelik her türlü beyanları da kabul etmiş sayılmaktadır.

Kullanıcı, Site'de yer alan her bir platformun (Finnet Teknik Analiz, Analiz Ekspert, Hisse Ekspert, Fon Expert, Tahvil Ekspert, Emtia-Kur Expert, Makro Expert, Varant Expert, VİOP Expert, Haber Expert, Haber Expert-Firma,  Haber Expert-Hisse, Haber Expert- Tahvil, Haber Expert –Yatırım,  Haber Expert- Emeklilik Fonları, Haber Expert-Ekonomi, Haber Expert –Sektör, Haber Expert-Türev, Haber Expert- Emtia Spot, Finnet Teknik Analist 4.0,  Finnet Teknik Analist 3.1, MS Downloader Basic, MS Downloader Standart, MS Downloader Pro, Finnet Mali Analiz, Finnet Portfolio Adviser ve ileride eklenecek diğer platformlar) kendine münhasır ayrıca kullanım koşulları olduğunu bilir ve kabul eder.

MADDE 2 – SÜRE

KULLANICI tarafından gerekli kimlik bilgilerinin siteye girilmesi ve yine KULLANICI tarafından verilen e-posta adresine gönderilecek e-postanın teyit edilmesi ile üyelik kayıt işlemi tamamlanır. Üyelik kayıt işlemini tamamlayan herkes Kullanıcı olarak nitelendirilir. İşbu sözleşme tüm kullanıcılar için geçerlidir. İşbu sözleşme, yeni kullanıcılar için üyelik kayıt işleminin tamamlanması ile mevcut kullanıcılar için onaylandığı tarihte yürürlüğe girecektir.  Tercih edilen üyeliğe göre de kullanım hakkı sona erer veya sınırlandırılır.


MADDE 3 – HİZMET VE ÜRÜNLER

FİNNET tarafından Site, platform ve bağlı sitelerde verilen web tabanlı hizmetler/ürünler kullanıcıların istifadesine sunulmaktadır.

MADDE 4 – ÜCRETLENDİRME

Ücretler Site’de ilan edilmektedir. FİNNET, ücretlendirme politikasını ve ücretleri zaman zaman 7 gün önceden yapacağı duyurular veya göndereceği mesajlar ile değiştirebilecektir. Bu değişiklikler üyeliği devam eden kullanıcılar için yeni sürenin başlaması ile geçerlilik kazanır. Yeni ücretlendirmeyi kabul etmeyen kullanıcılar 7 gün içerisinde tazminatsız ve cezasız olarak üyelikten ayrılabilir. Üyelikten ayrılmayan Kullanıcılar için güncel ücretler geçerli olacaktır. 

MADDE 5 - KULLANIM ŞARTLARI

Siteye girildiğinde veya hizmet ve ürünleri kullanırken aşağıda belirtilen işlemlerin yapılması sözleşmeye açıkça aykırılık olarak kabul edilecektir: 

 1. Mevzuata aykırılık, üçüncü kişilerin haklarının ve/veya işbu sözleşme veya eklerinin ihlali, 

 2. FİNNET’e veya üçüncü kişilere ait telif, marka gibi fikri ve/veya sınai mülkiyet haklarının ihlali, 

 3. Her ne sebeple olursa olsun üyelikten men edildiğiniz halde FİNNET hizmetlerinin kullanılması, 

 4. Ürün ve/veya hizmet bedelinin ödenmemesi,

 5. Diğer kullanıcıların siteden istifade etmelerine müdahale edilmesi, 

 6. İçeriklerin hukuka aykırı amaçlar için kullanılması, 

 7. FİNNET'in yazılı onayı olmaksızın, kullanıcı hesabının veya isminin devredilmesi, 

 8. Spam, talep edilmemiş veya toplu elektronik iletişim yapılması veya zincirleme e-posta gönderilmesi,

 9. FİNNET'e veya kullanıcılarına zarar verebilecek virüs veya teknolojilerin dağıtımı, yayılması, 

 10. Kullanıcı profili değerlendirme sistemini bozmaya yönelik davranışlar dahil, FİNNET altyapısına, sistemine zarar verilmesi, 

 11. Herhangi bir amaçla siteye robot veya otomatik giriş yöntemleri ile girilmesi, 

 12. Kullanıcıların yazılı ön onayı olmaksızın, diğer kullanıcıların e-posta, sms bilgileri veya diğer kişisel bilgilerinin toplanması, saklanması, kullanılması ve işlenmesi ile bu kullanıcılara ticari ileti gönderilmesi, 

 13. Sitenin (tasarım, metin, imge, html kodu ve diğer kodlar da dahil ve fakat bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) herhangi bir fikri ve/veya sınai mülkiyet konusu parçasının, sitede yer alan hizmet ve ürünlerin yeniden satışı, paylaşımı, dağıtımı, çoğaltılması, bunlardan türemiş, işleme çalışmalar yapılması. 

 14. FİNNET markası ve unvanı ile benzer ibarelerin kullanıcı ismi/ olarak belirlenmesi ve üçüncü kişilerin marka dahil haklarını ihlal edecek şekilde kullanıcı isimlerinin belirlenmesi. 

Eğer siteye bir tüzel kişi olarak üye oluyorsanız, ilgili tüzel kişiyi temsil ve ilzama yetkili olduğunuzu beyan ve garanti edersiniz. Aksi halde, doğan borç ve yükümlülüklerden şahsen sorumlu olmayı kabul edersiniz.

 • Site üzerinde, kendi üyeliklerinizle ve diğer üyeler ve/veya tanıdıklarınıza ait üyelikler arasında ürün ve/veya hizmet satışı niteliğinde olmayan, sadece para transferini sağlayacak her türlü nitelikte işlem yapılması ve sitenin işleyişini manipüle edecek davranışlarda bulunulması. 

Madde 6 – FİNNET’İN HAK VE YÜKÜMLÜLÜKLEERİ
 

 1. FİNNET, internet altyapısı el verdiği ölçüde www.finnet.com.tr veya bağlı site adresine haftanın 7 günü 24 saat erişim imkanı verecektir. Oluşabilecek internet erişim ve altyapı sorunlarından dolayı www.finnet.com.tr veya bağlı site adreslerine ulaşılamamasından dolayı FİNNET sorumlu tutulamaz.

 2. FİNNET, Kullanıcı’nın verdiği kişisel bilgilerini gerekli güvenlik standartlarında korur. Ancak www.finnet.com.tr'ye yapılacak kötü amaçlı saldırılar nedeniyle Kullanıcının kişisel bilgilerinin 3. kişilere geçmesi sebebiyle oluşan maddi veya manevi zarardan FİNNET sorumlu tutulamaz.

 3. FİNNET, Kullanıcı’nın seçmiş olduğu ödeme şekline göre "Seçilen Ürün Bedelini" tahsil etme hakkına sahiptir. Ödemenin süresinde yerine getirilmemiş olması halinde tamamen veya geçici olarak durdurabileceği gibi yasal işlemlere geçileceğini ve bu halde işlemiş faizle birlikte tahsilatın yapılacağını Kullanıcı kabul eder.

 4. Tüm hizmet/ürünlerin fikri ve sınai hakları ile lisans hakkı FİNNET'e aittir. Kullanıcı, hizmeti/ürünleri FİNNET'ten izinsiz olarak kullanılmasının, çoğaltılmasının, yayılması, satışa sunulması veya benzeri uygulamalarda bulunulmasının hukuki ve cezai yaptırıma tabi olduğunu bilir ve kabul eder.

 5. FİNNET verilen ürünün içeriğinin doğruluğu ve eksiksizliği konusunda gerekli her türlü çabayı sarf eder. Hizmet ve ürünlerin içeriği SPK, Borsa İstanbul, KAP, MKK ve diğer üçüncü kişilerden alınmış olup söz konusu kurumlar içerikle ilgili güvence vermemeleri sebebiyle FİNNET tarafından da güvence verilememektedir. Hizmet ve Ürünlerin içeriğinde yer alan bilgilerin hatalı ve/veya eksik olmasından dolayı oluşabilecek zarardan dolayı FİNNET'nin herhangi bir sorumluluğu olmadığını Kullanıcı  bilir ve peşinen kabul eder.

 6. FİNNET farklı firmalarla ortaklık kurabileceği gibi iştirak ve bağlı kuruluşları da olabilir. Bu çerçevede hizmet ve ürünler Kullanıcı’ya FİNNET yerine bu şirketler tarafından verilebilir. Kullanıcı bu iştirak, bağlı kuruluş ve ortaklıkların ürün vermeye yetkili olduğunu bilir ve kabul eder.

 7. FİNNET kullanıcılarına mümkün olan en iyi hizmeti verebilmek için sürekli kendini yenilemektedir. Kullanıcı, FİNNET'in verdiği ürünlerin şekil ve içerik itibariyle önceden bildirimde bulunarak veya bildirimde bulunmaksızın değişebileceğini, süreli olarak durdurabileceğini bilir ve kabul eder.

MADDE 7 – KULLANICI’NIN HAK VE YÜKÜMLÜLÜKLERI

 1. KULLANICI, FİNNET tarafından herhangi bir Hizmet için kullanıcı arabiriminde seçenek verildiği takdirde "Şartları Kabul Et" seçeneğine tıklayarak veya Hizmetleri kullanarak işbu sözleşmede yer alan şartları kabul etmiş sayılır.

 2. KULLANICI, bazı ürünleri satın almak, erişmek veya kullanmak için kayıt işlemleri veya kendisiyle ilgili bazı bilgileri (kimlik veya iletişim detayları gibi) vermek zorunda kalabilir. KULLANICI, FİNNET'e verdiği kayıt bilgilerinin her zaman tam, doğru ve güncel olacağını kabul eder.

 3. KULLANICI, FİNNET ile bağlayıcılığı olan bir sözleşme yapmak için gerekli hukuki yaşta değil veya yasalar gereğince ürünleri almaktan men edilmiş veya kısıtlanmış ise bu ürünleri alamaz ve şartları kabul edemez.

 4. KULLANICI, seçtiği "Seçilen Ürün" için "Seçilen Ürün bedeli" ni "Seçilen Ödeme Şekli" ile ödeyecektir. Tercih edilen ürün ve/veya hizmet tercih edilen süre zarfında kullanılabilecektir.

 5. KULLANICI, bazı ürünleri kullanabilmek için gerekli özelliklere sahip bilgisayar ve teknolojik cihaz ve programlara sahip olması gerektiğini bilir.

 6. Hizmet ve ürün hakkında yeterli bilgiye ve sistem gereksinimlerine sahip olduğuna inanan KULLANICI, şifre ve Kullanıcı adını almak üzere destek@finnet.gen.tr adresine bir e-posta gönderir. FİNNET, bu e-postaya istinaden, KULLANICI’ya sisteme girmesi için bir şifre ve Kullanıcı adını KULLANICI’nın e-posta adresine gönderir. KULLANICI, Şifre ve kullanıcı adının gönderim tarihinden itibaren, hizmet ve ürünü almış sayılır ve aldığı süre boyunca kullanımına açılır.

 7. FİNNET tarafından sunulan hizmet ve ürünlerin yatırım danışmanlığı hizmeti olmadığını KULLANICI bilir ve kabul eder. KULLANICI, verilen hizmet ve ürünün alacağı yatırım kararlarına esas teşkil etmeyeceğini, verilen hizmet ve ürünün neticesinde belli bir getirinin sağlanacağı yönünde FİNNET’in herhangi bir taahhüt veya garantisinin olmadığını, bu itibarla verilen hizmet neticesinde yapılan işlem ve yatırımlardan dolayı FİNNET’in bir sorumluluğunun olmadığını bilir ve kabul eder.

 8. MÜŞTERİ bazı ürünler açısından, kendisine verilen süre içerisinde www.finnet.com.tr internet sayfasına bağlanarak, kendisi için verilen kullanıcı adı ve şifresi ile girer. MÜŞTERİ bu ürünü başkalarının kullanımına açamaz, kiraya veremez.

 9. Hizmet ve ürünlerle ilgili bütün fikri ve sınai haklar le telif hakları FİNNET'e aittir. Söz konusu ürünlerin FİNNET'ten izinsiz olarak değiştirilerek de olsa kullanılması, çoğaltılması, yayılması, yayınlanması, kopyalanması, satışa sunulması veya benzeri uygulamalarda bulunulması yasaktır. Aksi yönde davranışta bulunan KULLANICILAR doğacak zarardan sorumlu oldukları gibi hukuki ve cezai müeyyidelerden de mesuldürler.

 10. KULLANICI site geneline zarar verecek veya www.finnet.com.tr'yi başka sitelerle davalık duruma getirecek zarar verici iş ve eylemlerde bulunmayacağını taahhüt eder. Aksi takdirde bundan doğacak zararlardan sorumlu olacağını bilir ve kabul eder.

 11. Ürünlerin toplu halde izinsiz gösterimleri veya kullanımı olduğu takdirde gösterimi yapan kişi, organizasyon, şirket veya kurum; faaliyete katılan her bir kişi için gerekli olan kullanım bedelini FİNNET'e ödemekle yükümlüdür. Söz konusu şifre bilgilerini veren ya da paylaşan KULLANICI doğacak olan hukuki ve cezai müeyyidelerden sorumludur.

 12. FİNNET, KULLANICI 'ya satılan hizmet ve üründen verim alabilmesi için gerekli çalışma tavsiyelerinde bulunabilir. KULLANICI belirtilen çalışma tavsiyelerine uymaz ve kendi eksiklikleri sebebiyle üründen olumlu sonuç alamaması halinde FİNNET'i sorumlu tutamaz.

 13. KULLANICI, hizmet ve ürünleri satın aldığı andan itibaren kullanılabilmektedir. Bu özelliği itibariyle satılan ürünler 6 Mart 2011 tarih ve 27866 sayılı Mesafeli Sözleşmelere Dair Yönetmelik'in 7/ç-f kapsamında yer almaktadır. İlgili madde gereğince KULLANICI cayma hakkının bulunmadığını bilir.

 14. KULLANICI ürün ve hizmetlerle ilgili şikayet ve itirazlarını hızlı sonuçlandırabilmek açısından sitede yer alan telefonlardan ya da (0212) 556 74 78 numaralı telefondan veya abonelik@finnet.gen.tr,finnet@finnet.gen.tr e-mail adresinden iletebilir. Bu yolla İtiraz ve şikayetlerin daha hızlı sonuçlanması sağlanmış olacaktır. Bununla birlikte itiraz ve şikayetin sonuçsuz kalması halinde bireysel müşteriler Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun'un 22. maddesinde belirtilen değerin altında olan uyuşmazlıklarla ilgili şikayet ve itirazlarını Esenler Tüketici Sorunları Hakem Heyeti'ne veya ikametgahlarının bulunduğu yerdeki tüketici sorunları hakem heyetine yapabilecekleri gibi tüketici mahkemesine de şikayet ve itirazlarını yapabilir.

MADDE 8- FESİH

FİNNET, hizmet ve ürünün KULLANICI tarafından kötüye kullanıldığını tespit etmesi durumunda ya da KULLANICI 'nın kurallara aykırı davranması halinde tek taraflı olarak Sözleşmeyi feshe yetkili olduğu gibi gerekli müdahalelerde bulunarak, KULLANICI'yı üyelikten çıkarabilir veya www.finnet.com.tr ve/veya bağlı sitelere girişini tamamen engelleyebilir.

İşbu sözleşmenin feshi veya sona ermesi neticesinde TARAFLAR'ın sahip olduğu tüm hak ve yükümlülükler de sona erer.

MADDE 9 - TEBLİGAT

Taraflar bu sözleşmede belirtmiş oldukları adres, email ve telefonların yazılı olarak değiştirilmediği sürece geçerli olduğunu, bu adreslere yapılacak tebligat ve bildirimlerin geçerli olduğunu kabul ederler.

MADDE 10 - YETKİLİ MAHKEME

İşbu sözleşmenin tatbik veya tefsirinden doğacak uyuşmazlıklarda TARAFLAR, münhasır olarak Bakırköy mahkemeleri ve icra dairelerinin yetkili olduğu ve Türk Hukuku uygulamasını kabul ettiklerini beyan ederler.

işbu Sözleşme on maddeden ibaret olup taraflarca okunmuş ve tümüyle kabul edilmiştir. Taraflar iş bu sözleşmede yazılı bilgilerin doğruluğunu beyan, kabul ve taahhüt ederler.

Bu site SSL Güvenlik Sistemi ile korunmaktadır.